Čoskoro

Autor: Sandra Ort-Mertlová | 11.9.2014 o 22:16 | (upravené 7.5.2015 o 22:10) Karma článku: 3,65 | Prečítané:  403x

S týmto mojím nekonečným čakaním na jeseň si občas pripadám ako postava Petra Aubiera, keď čakal Luciu na rohu ulice, a nebývalo mu teplo. Ale bol rád, že čaká, že mu nie je teplo, ba i že sa nudí, lebo to bolo pre ňu.*

V mysli sa mi pritom vynárajú spomienky z ktoréhosi prázdninového leta, kedy sme kráčali s dedom po poli - všade tam rástli čakanky. A on mi jednu z nich odtrhol a rozpovedal mi, prečo sa čakanka volá čakanka; že to je vlastne začarovaná dievčina čakajúca na svojho milého z vojny. Vybiehala ho na pole čakávať, sedávala na ňom a plakala, až sa jedného dňa premenila na kvietok s modrými lupienkami. Preto si odvtedy iba tak divoko rastie na lúke, pretože verí, že sa jej niekedy vráti.

A tak mi napadlo, že mi ten príbeh o kvietku na poli vyrozprával nie iba preto, aby som vedela, ako sa volá, ale aby som si na to aj teraz po niekoľkých rokoch spomenula a povedala si: Mohla by som sa volať tak isto.

Tak teda čakám. Na jeseň, ktorú chcem dlhodobú a trvalú, lebo len tá mi zo všetkých období nikdy nevie tak konečne stačiť, nikdy sa mi jej nezdá dosť. A chcem mať čas:

sedieť na lavičke v parku s knihou v ruke

dlho sa prechádzať

pozorovať a snažiť sa celú tú jeseň zachytiť, niečo z nej si chcieť odfotiť, niečo zapísať a v duchu si želať, nech je to všetko iba takto...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Úryvok z knihy Romain Rolland, Peter a Lucia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?