Naživo

Autor: Sandra Ort-Mertlová | 5.10.2016 o 22:17 | (upravené 30.12.2016 o 16:49) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  60x

Ak by som ešte chcela, mohla by som Ti o všetkom povedať. Naposledy sa Ťa chcieť opýtať, či by si bol taký ochotný sa o nás dvoch hneď teraz rozprávať. O všetkom, čo som si nadlho, nadlho nechala nateraz.

Mohla by som sa pokúšať naliehať: Vo mne to kedysi dávno začalo, tak si to teraz chcem konečne v sebe uzavrieť. Viem, že je čudné to, že s tým za Tebou prichádzam teraz, lenže až teraz, povedala by som Ti, teraz mi ide prvýkrát o seba.

Akurát, že už nechcem. Nechcem sa nútiť rozprávať a klamať si, že je to pre mňa dobré. Že mi to nejakým spôsobom pomôže, rozpovedať Ti o tých trvalých úzkostiach, o strachu o vzťah, i o seba, alebo o tom, že teraz som preto, pre Teba na psychiatrii a na antidepresívach.

A najmä, nechcela by som, aby si si to niekedy v živote vyčítal.
Tak o tom naveľa, naveľa hovorím lekárkam: Viete, celú tú dobu som čakala, že na tú otázku, ten pocit zabudnem, že onou nevedomosťou sa to ukončí a celé uzavrie, pretože na ten rozhovor o nás dvoch odvahu v živote nenaberiem.

Na to mi odporúčali terapiu, a ja som doposiaľ vravela (rozumej: zakaždým som ich odbila), že ak to naozaj bolo nami, vyrieši sa to (iba ak) osobným rozhovorom a Tvojím vysvetlením. Zájdem im zajtra povedať, že sme sa o tomto všetkom už spolu porozprávali.

Teraz sa už len vnútorne zmieriť s tým, čo mi pred časom vravel M., že tomu nado mnou nijako nemusím, ba ani nemôžem byť schopná rozumieť, pretože jestvuje (a je to presne ono) aj niečo oveľa vyššie, ako som ja, nejaké zvláštne to,_čo_ma_presahuje, čo síce pri Tebe dokážem vnímať, no nie spoznať a pomenovať.

Za to ma to však dokáže presvedčiť, že niekto tamhore dobre vie, na čo je toto tu dobré žiť. Že som si nevedno prečo alebo na ako dlho pritiahla toho správneho, ktorý ma miluje natoľko, že mi dovolí okúsiť náručie iného, a koho ja preto milujem natoľko, že mu to z lásky a úcty ku nemu nespravím.

A pritom, ak by som si aj mohla vyberať, nevybrala by som si lepšie, prejde mi hlavou vždy, keď sa pri niekom pristihnem, ako pri takomto_človeku_akým_si_Ty občas precitnem, uvedomím si: za to a za to Ti ďakujem, no pri predstave vzťahu s ním doňho v živote nevojdem. Duševne sa tam nevmestím, fyzicky zase nedočiahnem, a svojou plachosťou zase nedokážem byť rovnocenný partner.

A tak Ti ďakujem aspoň za dnešný férový koniec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?