P.S.

Autor: Sandra Ort-Mertlová | 23.12.2016 o 15:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  43x

Ako už za ten čas o mne vieš, každoročne o tomto čase mám takú tendenciu niekomu písať. Posledných x rokov Ľubošovi, dovtedy Ježiškovi alebo samej sebe. 

Ježiškovi som chcela aj tento rok, ale vieš, jak to je s tým jeho nosením darčekov - tak píšem tento rok Tebe. A že mám čo, hoci mi asi (určite) neodpíšeš. Nemusíš. Ani Ľuboš a Ježiško nikdy neodpísali. Od toho jedného momentu na tom netrvám. Ani to o to nejde.

Povedala by som Ti to aj osobne, a keď už písala, tak aspoň súkromne niekde na viber, kebyže o tom chceš vedieť. Ale Ty to už vedieť nechceš, a viem, že najradšej si ma nepoznal. Za seba Ti však môžem povedať, že nevyjadrovať svoje emócie sa moc nevypláca, aj na to raz prídeš. Ja som tak prišla na to, že rozchod paradoxne bolí vždy viacej človeka, ktorý ten rozchod navrhol. Hoci v tom konečnom dôsledku vždy bolí obidvoch.

Vieš, M., Keď si ma prvýkrát nechal Ty, bolo mi síce blbo, ale tento raz mi je oveľa blbšie. Keď som to druhýkrát spravila ja, nechcel si mi to uveriť, tak som sa na to vybodla. A teraz?

Teraz som onen konečný dôsledok  tisíckrát oľutovala.

A pomyslela si na to, ako si mi vždy vyčítal, že to tu všetko beriem až príliš vážne (uznávam, možno tou svojou snahou robiť si to, čo ma baví, ostatných zbytočne otravujem), a práve vo chvíli, kedy to odo mňa bolo snáď prvýkrát žiaduce, urobila som presný opak.

U Teba to sú stavy a nálady, u mňa zas situácie, pri ktorých svoje myšlienky neviem ovplyvniť. Sama sa pri nich nepoznám, a po nich bezcieľne blúdim Karpatmi. Začínam nadobúdať pocit, že už len príroda, že už len tá ma v tom dokáže pochopiť. Doteraz som si myslela, že je to preto, že nevie hovoriť,  že iba preto sa na nič nepýta, ale to som si hovorila aj pri psovi, a ten už v sobotu so mnou ísť odmietal. Bude to v niečom inom, no zatiaľ netuším v čom. Asi v nej budem odteraz tráviť oveľa viacej času.

Ty sa tam zatiaľ drž.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?